Chémia
Najčastejšou chybou, ktorú väčšina z nás robí je to, že pri upratovaní a používaní čistiacich prostriedkov nepoužívame ochranné rukavice. Nemusíte pracovať s chemikáliou, ktorá vám poleptá pokožku, ale verte že chémia má na našu pokožku a taktiež nechty veľmi negatívny vplyv. škodlivý je napríklad chlór, ktorý obsahujú asi všetky bežné prípravky na umývanie podlahy, či pranie bielizne. Gumené rukavice, by preto mali byť základom vašej výbavy. Používajte ich aj pri umývaní riadu. Ak sa vám v nich nebudú domáce práce vykonávať pohodlne, zožeňte si latexové rukavice menších rozmerov, ktoré vám na ruky sadnú ako uliate. Tie vám nemôžu spôsobovať žiadne problémy.
Vyhýbajte sa aj kozmetike, ktorá obsahuje umelé farbivá, parfumy, alebo konzervačné látky. Nemusí ísť o čisto prírodné BIO prípravky, ktoré sú predražené. V ponuke drogérií nájdete i značky, za ktoré zaplatíte normálnu cenu a zároveň nepoškodíte svojej kráse a zdraviu.
Chlad škodí i nechtom
To že našej pokožke chlad nerobí dobre, nie je novinka. To isté platí aj pre nechty. Počas zimy, by ste preto nemali podceňovať nosenie rukavíc. Mráz nechty vysúša, v dôsledku toho sú slabé a lámavé. Podobne ako pokožka aj oni potrebujú hydratáciu. Môžete používať špeciálne prípravky určené na nechty, alebo klasický krém, ktorým si natierate dlane. Nechtom urobí dobre aj zohriaty olivový olej. Nalejte ho do misky a končeky prstov doňho na chvíľku ponorte. Po tom, ako ich vytiahnete si ešte poriadne premasírujte nechtové lôžko.
Okusovanie, pilníkovanie, strihanie…
Okusovaním nechtov si poškodzujete ich konce. Preto sa vám potom lámu a štiepia. Tejto aktivite sa preto určite vyhnite. Samotné pilníkovanie nie je nezdravé. Je však potrebné používať správny pilník a nechty upravovať správne. Vyhnite sa pilníkom z kovu. Lepšie sú papierové, alebo sklenené. Pilníkujte vždy jedným smerom a až potom druhým. Inak si nechty taktiež rozštiepite. Nožničkám sa vyhnite úplne.