Pár tipov ako správne oholiť strnisko či bradu

  1. Kvalitné prípravky

Ak nechcete utrácať desiatky eur za rôzne upokojujúce a liečivé mastičky, priplaťte si radšej o trošku viac za kvalitnú penu na holenie. Tak ako pri všetkej kozmetike, aj tu platí, že čím prírodnejšia, tým lepšia. Vyhnite sa naozaj lacným prípravkom, ktoré obsahujú množstvo chémie. Zistite si aj to, či nie ste na niektoré látky alergickí, a to najme v prípade, že máte podráždenú pokožku často. Vyrieši to jedna návšteva dermatológa, alebo alergológa. Druhým dôležitým náradím je samotná žiletka. Lacné jednorazové výrobky väčšinou chĺpky trhajú, nie režú. Dôležitú sú najmä ostré čepele a kvalitný materiál.
 
vousy

  1. Dostatočná hygiena

Pred tým, ako sa pustíte do samotného holenia, si dobre vyčistite celú tvár aj bradu. Podráždenie môže spôsobiť aj špina, ktorú sa vám počas holenia dostane do pórov na koži. Ak nemáte citlivú pleť, použite klasické mydlo na ruky, alebo sprchovací gél. Tvár i bradu, však najlepšie umyjete čistiacou vodou, alebo krémom. používajte prípravky určené pre mužov, pretože pH pokožky majú obe pohlavia o čosi odlišné. To isté platí aj o užitočných baktériách, ktoré majú na pokožke ostať.
 

  1. Vždy v smere rastu a pomaly

Môžete mať kvalitnú penu na holenie, žiletku a tvár dokonale čistú. Pokiaľ sa však neholíte správnym smerom, podráždeniu tváre sa nevyhnete. Žiletku používajte vždy v smere rastu chlpov, nie proti nim. Platí to aj vtedy, ak sa chcete zbaviť tých najmenších chĺpkov. Pohyby, ktoré vykonávate žiletkou, musia byť pomalé. Ak nestíhate do práce, radšej holenie odložte na večer. Pri rýchlych pohyboch si chlpy vytrhávate, a nie holíte. Taktiež vám hrozí i nepríjemné porezanie.

žileta
 

  1. Po holení

Starostlivosť o pokožku po odstránení strniska, je niekedy dôležitejšia ako samotné holenie. Je dôležité, aby ste si vybrali ten správny prípravok. Klasická voda po holení, nemusí vyhovovať každému typu pleti. Na trhu dostať aj prípravky v podobe krémov, gélov, alebo voskov.

Posted In Nezařazené